blog o rozwoju
LIFESTYLE,  MINDFULNESS

Dzień Kobiet – pozwólmy sobie być ludźmi, nie robotami

Nie planowałam wpisu na Dzień Kobiet. Obudziłam się dziś rano 2 godziny wcześniej, bo niezakończone sprawy w pracy nie dawały mi spać. Wstałam, wyszykowałam się do pracy z domu – mówią, że to dobry nawyk, żeby dodać sobie pewności siebie i nie tracić motywacji mimo pracy zdalnej. Ogarnęłam porządek w kuchni i na biurku – mówią, że w czystej przestrzeni lepiej się pracuje. No i rozpoczęłam odhaczanie zadań – bo mówią, że najlepiej tworzyć listy z zajęciami, a później kolejno nad nimi pracować. I doszłam do wniosku, że to wcale nie jest “mój dzień” i że chociaż bardzo próbuję go naprawić, to nie jest ok. Za to zupełnie w porządku jest nie wywierać na sobie presji i pozwolić sobie być od czasu do czasu “słabym”.

I właśnie wtedy tknęło mnie, jakie życzenia na Dzień Kobiet złożyłabym sama sobie. Pomogła mi trochę Oprah Winfrey dwoma cytatami, które szczególnie wbiły się w moją pamięć w kontekście dzisiejszego święta i tego, jak zaczęłam swój dzień.

As you become more clear about who you are, you’ll be better able to decide what is best for you – the first time around.“, tłum. “Kiedy dowiesz się, kim naprawdę jesteś, będziesz mógł zdecydować, co jest dla Ciebie dobre – za pierwszym razem.” Oprah Winfrey

“Challenges are gifts that force us to search for a new center of gravity. Don’t fight them. Just find a new way to stand.” tłum. “Wyzwania to dary, które motywują nas do szukania nowego środka ciężkości. Nie walcz z nimi. Po prostu znajdź nowy sposób, aby utrzymać się na nogach.” Oprah Winfrey


Życzę Wam i również samej sobie, abyśmy wiedziały, kim jesteśmy i co jest dla nas dobre. Żebyśmy potrafiły odróżnić to, co robimy z własnego wyboru i co sprawia, że jesteśmy szczęśliwe, od tego, co robimy pod presją społecznej akceptacji, czyjegoś uznania, stereotypów, czy cudzych sukcesów. Życzę nam, żeby wyzwania nie były walką, nie spędzały nam snu z powiek i nie wzbudzały w nas strachu. Bądźmy pewne siebie i swoich możliwości i przede wszystkim, dbajmy o siebie i bądźmy dla siebie dobre. Trzymajcie się!!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments