filmy które warto obejrzeć
LIFESTYLE

5 filmów, które warto obejrzeć jesienią #najlepsza5

Tak, ta jesieniara to ja. Nadchodzi taki czas w roku, który sprzyja relaksowi w zaciszu domowego ogniska, spędzaniu wieczorów z książką, czy filmem. Na tę pogodę chcę polecić Wam 5 wspaniałych filmów, które warto obejrzeć właśnie jesienią! Specjalnie wybrałam filmy, które mają już parę lat, żeby odkurzyć to, czego nie mieliście okazji zobaczyć, a co może nie przebija się już w mainstreamie.

Dajcie znać w komentarzach, jakie Waszym zdaniem są najlepsze filmy na jesień – przed nami weekend, warto zebrać kilka rekomendacji!

Mandarynki, 2013, Estonia

źródło: filmweb.pl

Jeden z najbardziej podnoszących na duchu i mądrych filmów, jakie widziałam. Aktualny, a zarazem prosty i nienapuszony. W tle wojna Abchazji z Gruzją, a na pierwszym planie ludzie i poddana w wątpliwość zasadność walk i konfliktów. Nominowany do Złotego Globu w 2015 roku.

Mały Książę, 2015, Francja

źródło: filmweb.pl

Myślę, że tej opowieści nie trzeba nikomu przedstawiać. Mały Książę był, jest i zapewne pozostanie klasykiem wśród „lektur wszechczasów”. Ta wersja jednak obok klasycznej opowieści o Małym Księciu pokazuje obok współczesną wersję tej historii. Ponadczasowa, przedstawiona w przepiękny sposób, polecam!

Życie jest piękne, 1997, Włochy

źródło: filmweb.pl

Tak się złożyło, że to drugi film w tym zestawieniu, którego akcja rozgrywa się w czasie wojny. Coś w tym jednak jest, że takie chwile próby niosą za sobą ogrom nauki, pozwalają poznać życie i drugiego człowieka. W tym filmie zło i nienawiść kontrastują z miłością rodzicielską i ciepłem rodzinnym.

Mustang, 2015, Francja, Niemcy, Turcja, Katar

źródło: filmweb.pl

Małżeństwa aranżowane to nie relikt przeszłości. W Mustangu towarzyszymy pięciu siostrom, których beztroskie dorastanie zostaje przerwane, aby spełnić plany opiekunów.

Dziewczyny z Kalendarza, 2003, USA, Wielka Brytania

źródło: filmweb.pl

Zestawienie zamykają Dziewczyny z Kalendarza. Jest to przepełniona angielskim humorem opowieść o mądrych kobietach w statecznym wieku, które postanawiają wydać kalendarz, aby zebrać pieniądze na cele dobroczynne. I nie byłoby tu żadnych kontrowersji, gdyby nie fakt, że zdjęcia do kalendarza mają przedstawiać akty. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni, sile charakteru i mądrości życiowej. Film polecany szczególnie kobietom, ale myślę, że mężczyźni również mile spędzą przy nim czas.

Który film wybierzecie na najbliższy weekend?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments